STM Informatyka dla MSP
Szukaj arrow Internetowe usługi arrow Systemy zarządzania treścią
Systemy zarządzania treścią CMS
Strona WWW bazująca na systemie zarządzania treścią (ang. Content Management System, CMS) to idealne rozwiązanie, gdy zachodzi potrzeba częstej aktualizacji zawartości witryny. Dzięki zastosowaniu CMS proces publikacji nowych treści nie wymaga od użytkownika specjalistycznej wiedzy z zakresu tworzenia stron WWW.  Główne zalety systemów CMS:
  •   pełna kontrola nad treścią oraz strukturą serwisu,
Wszelka modyfikacja strony odbywa się za pomocą intuicyjnego "Panelu Administracyjnego" dostępnego z poziomu przeglądarki internetowej. Zintegrowany z systemem CMS edytor tekstu sprawia że redagowanie strony nie odbiega od pracy z popularnymi procesorami tekstu takimi jak Microsoft Word czy OpenOffice.org Writer.
  •   budowa modułowa,
Architektura modułowa umożliwia ścisłe dostosowanie systemu zarówno dla potrzeb klienta oczekującego prostego, ale funkcjonalnego rozwiązania jak i dla bardziej rozbudowanych serwisów. Z modułowości CMS wynika także łatwość rozbudowy witryny o elementy takie jak: sonda, ankieta, wyszukiwarka, forum dyskusyjne, kalendarz i wiele innych.
  •  mechanizm uprawnień,
Istotną funkcją systemów CMS jest możliwość tworzenia grup użytkowników o różnym stopniu uprawnień do modyfikacji oraz przeglądania serwisu. Mechanizm ten umożliwia m.in. zorganizować zespół osób upoważnionych do publikacji treści na witrynie czy też grupę użytkowników mających wyłączny dostęp do wybranej części strony.
  •  redukcja czasu i kosztów aktualizacji zawartości witryny.
Wprowadzane przez opiekuna serwisu nowe treści są natychmiast widoczne na stronie WWW.
Wdrożenie systemu CMS to oferta odpowiednia dla firm planujących stworzenie dynamicznego, często aktualizowanego i rozbudowywanego serwisu WWW.
< Poprzedni   Następny >