STM Informatyka dla MSP
Szukaj arrow Usługi informatyczne arrow System ADA
Witaj w Mambo!

Mambo LogoDziękujemy za wybór Mambo. Instalacja została pomyślnie ukończona i właśnie oglądasz fragment przykładowej treści, która została dołączona do domyślnej instalacji Mambo. Możesz usunąć całą tę informację i w prosty sposób zastąpić ją włąsną treścią. Jednakże zanim to zrobisz, zalecamy zapoznać się z zamieszczonymi tu przykładami, zawierającymi informacje, które mogą okazać Ci się pomocne.

W załączonych przykładach możesz znaleźć:

  • Wstęp do Mambo (ten artykuł)
  • Wprowadzenie do komponentów i modułów
  • Streszczenie na temat szablonów dodanych do tego wydania, oraz
  • Informacje o zasadach licencjonowania Mambo (GPL)

Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że Mambo jest przykładem historii sukcesu Open Source. Oryginalny program został napisany przez australijską firmę programistyczną Miro, która usostępniła kod społeczności Open Source na zasadach licencji GNU GPL w marcu 2001. Do sierpnia 2005, rozwój Mambo był kontrolowany przez społeczność wolontariuszy. Podczas swego rozwoju, Mambo rozrosło się zarówno w swoich możłiwościach, jak i w stopniu skomplikowania i wygrało wiele nagród wraz ze swoimi użytkownikami. Wersja 4.5.2 Mambo została pobrana ok. 1.8 miliona razy!

W sierpniu 2005, zostało powołane Mambo Foundation, sygnalizująć nadejście nowej ery. Fundacja jest korporacją niekomercyjną, której jedynym celem jest rozwój Mambo. Fundacja jest prowadzona przez członków społeczności. Członkostwo w niej jest otwarte dla wszystkich i upoważnia członków do wyborów swoich reprezentantów do Rady Dyrektorów oraz pełnego uczestnictwa w sprawach mających wpływ na rozwój projektu.

Niekomercyjne struktury, jak Mambo Foundation są pomyślnie stosowane przez GNOME, Eclipse, Mozilla i wiele innych projektów Open Source. Niekomercyjne zbiorowe struktury są dość popularne, ponieważ dają pewien poziom stabilności i odpowiedzialności. Istnienie Mambo Foundation oznacza, że użytkownicy Mambo są zabezpieczeni, że kod programu pozostanie na zasadach Open Source, bedzie wspierany przez jasno określoną i odpowiedzialną organizację, dającą wsparcie i promocję. Daje to developerom i użytkownikom biznesowym pewność przy wyborze Mambo zamiast innych systemów.

Jeśli chcesz włączyć się w rozwój Mambo i zostać członkiem dynamicznej społeczności Mambo, skontaktuj się z Fundacją korzystając z adresu

Następny >